About Us

Hakkımızda

The Dem Architecture, Didem Demir tarafından İstanbul’da kurulan, 2009 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren bir mimarlık firmasıdır. TMMOB ve İstanbul Ticaret Odası üyesi olan The Dem Architecture; mimari, iç mimari, peyzaj alanlarında hizmet vermektedir. Çalışmalarında tasarım ve projelendirmeden montaja kadar olan tüm süreci bünyesinde kontrollü olarak sürdüren The Dem Architecture; kullanıcıların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, fonksiyonel ve estetik çözümleri özgün tasarımlarla sunmayı hedef edinmiştir.

“Küçük, kullanışsız bina veya mekan yoktur; yapıların değerine değer, kullanıcının rahatına rahat katan doğru çözümler vardır.” mottosuyla çıktığımız bu yolculukta amacımız; proje sahiplerine doğru ve inovatif çözümler üretmektir. Amacımız, sektörde lider bir firma olmak değil, müşteri memnuniyetinde lider bir firma olmaktır.

 

Mimar Didem Demir

2008 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden, bölüm ve fakülte 3.lük derecesi ile mezun olmuştur. Hemen akabinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini devam ettirmiştir. Başarılı öğrenim hayatını The Dem Architecture firmasını kurarak taçlandırmıştır. Yaptığı projeler ve katıldığı yurtiçi, yurtdışı fuarlarla sektörü, yenilikleri yakından takip ederek güven odaklı bir mimar ve firma kurucusu olmayı hedeflemektedir.

 

Cupcake Baby Hakkında

Mimar Didem Demir, 2014 yılında dünyasına değer katan kızı “Alya” ile birlikte doğan CupcakeBaby markası; sürekliliği – dönüşebilirliği ile farklılık yaratan bebek odası tasarımlarıyla sektörde öncü olmayı hedef edinmiştir.

Tasarladığı bebek odalarının ve her bir parçasının hikayesi, mimari bir anlatısının olması, CupcakeBaby markasını bir mobilya markası olmaktan çıkarmaktadır. “TracyHogg, MelindaBlau, SandeeE.Hathaway, SheilaEllison, Susan Ferdinandi, ArlenaEisenberg, Aletha J. Solter gibi bebek ve hamilelik gelişim uzmanlarının bilgilendirmelerine, Montessori yöntemi kılavuzluğunu katarak işlevlendirdiği bebek odalarını yaratıcı konsept ve hikayelerle uygulamaktadır.

"Bebek odası tasarımı, bebek ve ebeveynlerin konforunu sağlıyorsa ve kullanılan her bir parçası anlamlı bir bebek  gelişim aracıysa başarılıdır."

Cupcakebaby tasarımlarını beğenip, bebeklik döneminden sonra bizlere gelen müşterilerimize, çocukları için istenilen konseptlerde oda tasarımları yapmakta ve uygulamaktayız.

About Us

The Dem Architecture is an architectural company founded by DidemDemir in Istanbul and continuing its activities since 2009. The Dem Architecture, a member of TMMOB and İstanbul Chamber of Commerce; Architecture, interior architecture, landscaping areas. The Dem Architecture, which continues its work through design and project-to-assembly, is under control throughout the process; It aims to present functional and aesthetic solutions with unique designs in accordance with the needs and desires of users.

"There is no small, useless building or space; It is worth the value of the structures, there are the right solutions that add comfort to the comfort of the user. " To produce accurate and innovative solutions to project owners. Being a leader company in customer satisfaction, not being a leader company in the sector.

 

Architect DidemDemir

In 2008, she graduated from Yıldız Technical University, Faculty of Architecture, Department of Architecture, department and faculty 3rd degree. She continued his education in Istanbul Technical University, Department of Architectural Design immediately afterwards. Successful learning has crowned its life by establishing The Dem Architecture. The projects that he has done and the domestic and foreign fairs that he has participated in, aims to be a trust-oriented architect and firm founder by closely following the innovations.

 

Cupcake Baby

With the Cupcake Baby brand she founded with her daughter "Alya", which added value to the world in 2014, she aimed to be a pioneer in the sector with its continuity - baby room designs that make a difference with its convertibility.

The story of the baby rooms and every part of their design is an architectural statement that makes the Cupcake Baby brand a furniture brand. "Tracy Hogg applies innovative concepts and stories to baby rooms, such as Melinda Blau, Sandee E. Hathaway, Sheila Ellison, and Susan Ferdinandi, where infant and pregnancy development specialists are informed by adding the Montessori methodology guide.

 

NEWS

MEF SOCIAL ASISTANCE LIBRARY PROJECT

MEF schools consulted to our company for the planning and implementing service at Kagithane Ferit Aysan Çağdaş Primary School regarding the renovation work of a library and a computer room which were out of condition. Our company was volunteer for implementation and planning in this project led by MEF schools.

+